شاید از دیدن واژه ی خواب شگفت زده شده باشید. اما باید بدانید، وقتی چشمان ما بسته است، معده ی ما در حال سوخت و ساز است! خوراکی ها و نوشیدنی هایی که پیش از خواب خورده ایم، هنگامی که ما خوابیده ایم در حال هضم شدن هستند و در اغلب اوقات، چون ما دراز کشیده ایم خوراکی ها همراه با اسید معده، با عبور از دریچه ی اسفنکتر تحتانی به فضای حلق و دهان ما بر می گردند. به این حالت اصطلاحاً «رفلاکس معده» گفته می شود.

رفلاکس معده چه تأثیری بر خواندن دارد؟

اگر می خواهید یک خواننده ی خوب و کم نظیر باشید، باید خورد و خوراک خودتان را جدی بگیرید و کاملا با برنامه بخورید و بیاشامید. اینکه هر چیزی را هر زمانی که دوست داشتید بخورید، دقیقا نشان دهنده ی غیر حرفه ای بودن و برنامه نداشتن شماست. تأثیر خوراکی ها و نوشیدنی ها بر خواندن، ناگزیر است. چرا که هر خوراکی برای هضم شدن و جذب به بدن و یا احیانا دفع توسط روده ها، نیازمند گذر زمان است. چنانچه این زمان با خواندن و خواب ما تداخل پیدا کند، باید قید خواندنِ بدون دغدغه و بدون آسیب را بزنیم و منتظر فالش شدن های پی در پیِ صدا در هنگام خواندن و نیز تلخ شدن دهان در هنگام بیداری و تأثیرات مخرب بر روی فضای حلق و حنجره باشید.

چه زمان هایی باید مراقبت بیشتری بر خوراکی و نوشیدنی داشته باشیم؟

مدتی پیش از اجرا کردن (حتی یک اجرای ساده و دوستانه را هم جدی بگیرید) و مدتی پیش از خوابیدن، بایستی از خوردن برخی خوراکی ها و نوشیدنی ها خودداری نمایید. چون زمان زیادی صرف هضم شدن و سوخت و ساز آن ها در معده می شود. هر چقدر که زمان هضم یک خوراکی و نوشیدنی بیشتر باشد، باید از آن ترسید!! چون ممکن است با خوردن آن، فرصت های خوب برای اجراهای خاطره انگیز و به یادماندنی را از دست بدهیم و بدتر از آن اینکه، سر و کله ی مزاحم هایی مانند ندول ها و پولیپ ها در فضای حنجره را بخواهیم تا مدت ها تحمل کنیم.

چقدر زمان صرف هضم خوراکی و نوشیدنی می شود؟

تنها ماده و خوراکی که مصرف کردن آن در هیچ زمانی، ممنوع نیست، آب آشامیدنی است. چه قبل از خواب و چه پیش از اجرای برنامه. در این گالری، می توانید مدت زمان هضم خوراکی ها و نوشیدنی های مختلف را ببینید. میزان زمانی که برای هر کدام از این موارد نوشته شده، نشان دهنده ی این است که پیش از اجرا و پیش از خواب، نبایستی این خوراکی ها را مصرف کنید.

بیشتر بخوانید: تأثیر رفلاکس معده بر حنجره

1/17
سبزیجات
سبزیجات
آب
آب
آبمیوه
آبمیوه
زردک
زردک
سبزیجات پخته
سبزیجات پخته
میوه ها
میوه ها
سوپ
سوپ
سیب زمینی
سیب زمینی
شیر
شیر
ماهی
ماهی
غلات
غلات
مرغ
مرغ
حبوبات
حبوبات
لبنیات
لبنیات
تخم مرغ
تخم مرغ
گوشت گاو
گوشت گاو
خشکبار
خشکبار

AvaSaz.Org